сите категории
EN

Дома>Производи>Градина светлина

-6 1-XNUMX
-6 2-XNUMX
-6 3-XNUMX
-6 4-XNUMX
Модерен црн алуминиумски gu10 2*35w кружен облик надворешно нагоре и надолу, лед ѕидно светло за лед ѕидно светло за домашен бар, коридор, тела за спална соба
Модерен црн алуминиумски gu10 2*35w кружен облик надворешно нагоре и надолу, лед ѕидно светло за лед ѕидно светло за домашен бар, коридор, тела за спална соба
Модерен црн алуминиумски gu10 2*35w кружен облик надворешно нагоре и надолу, лед ѕидно светло за лед ѕидно светло за домашен бар, коридор, тела за спална соба
Модерен црн алуминиумски gu10 2*35w кружен облик надворешно нагоре и надолу, лед ѕидно светло за лед ѕидно светло за домашен бар, коридор, тела за спална соба

Модерен црн алуминиумски gu10 2*35w кружен облик надворешно нагоре и надолу, лед ѕидно светло за лед ѕидно светло за домашен бар, коридор, тела за спална соба


Име на производот:

E27 Градина светлина, Светло за тревник

Број на моделот:

ELT-G196

материјал:

Aluminum + Glass or ABS+PC

Потврдување:

CE, ROHS, IP44

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

lУникатен дизајн и заштеда на енергија: уникатни и извонредни светла за патеки со модели. Овој прекрасен сјај е совршен за декорација на вашата патека, двор, градина, двор и пешачка патека.

●IP44 Водоотпорен и отпорен на атмосферски влијанија: нашите светла за пејзажни патеки направени со еколошки леани алуминиумски материјали, обезбедувајќи подобра цврстина и стабилност и можат ефикасно да спречат корозија и 'рѓа. Со водоотпорен рејтинг IP44, може да издржи секакви временски услови на отворено во различни сезони, не грижете се за изложување на светлината на дожд или снег.

●Economic and efficient, easy to install.

-6 1-XNUMX

-6 3-XNUMX

Апликации:

Дизајнирани за ѕидни ламби со двојни цилиндри изработени од алуминиумска црна завршница со горен и долен двостран стаклен капак, применлив за двор, ходник, ресторани, двор, градина, врата, влезна врата, вили, балкони, тераси.

产品 6-5

Брза детали
Влезен напон (V):AC220-240V, 50Hz
Моќност:35W
извор на светлина:Држач за светилка GU10
Боја:Црно / бело / сиво
IP Оценка:: IP44
материјал:Die-casting Aluminum + glass or ABS+PC
Температура на работа (℃): -20-50
Гаранција (година):2-година
Производ големина:92 * 67 * 150 мм
Апликација:Градина, двор, тревник, патека

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории