сите категории
EN

Дома>Производи>Градина светлина

-5 1-XNUMX
-5 2-XNUMX
-5 3-XNUMX
-5 4-XNUMX
Декорација за надворешно ретро осветлување E27 сијалица водоотпорна безбедносна светилка Градинарски светла за ѕид
Декорација за надворешно ретро осветлување E27 сијалица водоотпорна безбедносна светилка Градинарски светла за ѕид
Декорација за надворешно ретро осветлување E27 сијалица водоотпорна безбедносна светилка Градинарски светла за ѕид
Декорација за надворешно ретро осветлување E27 сијалица водоотпорна безбедносна светилка Градинарски светла за ѕид

Декорација за надворешно ретро осветлување E27 сијалица водоотпорна безбедносна светилка Градинарски светла за ѕид


Име на производот:

E27 Градина светлина, Ѕидна светлина

Број на моделот:

ELT-G104, ELT-G106

материјал:

Алуминиум + стакло

Потврдување:

CE, ROHS, IP44

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

●Outdoor Wall Lanterns: Rubbed matte black anodizing finish, aluminum die casting cover.

●Anti-corrosion: Highly durable aluminum finishes protect against sun, water, and snow exposure.

●Create welcoming warmth with a classic lantern design that adds a touch of colonial charm to coastal and traditional decoration.

●High transparent glass, soft light, and eye protection, stylish and elegant.

●Shine a guiding light on your outdoor entryway, patio, porch or near your garage door.

●Takes one medium E27 up to 60W bulb equivalent, long service life.

-5 4-XNUMX

-5 5-XNUMX

Апликации:

Two types of this style light, one is for outdoor wall lights, and another is for outdoor yard lights can be used for pathway, driveway, patio, garden, flower beds, landscape, and lawn. These sidewalk lights can decorate your home more beautiful and warmer.

-5 2-XNUMX

Брза детали
Влезен напон (V):AC220-240V, 50Hz
Моќност:60W
Извор на светлина:E27
Боја:Црна / бела
ИП рејтинг:IP44
материјал:Die-casting Aluminum + glass
Температура на работа (℃):-20-50
Гаранција (година):2-година
Стил:E27 lights home villas decorative градина светлина отворено
Производ големина:210x200x340mm
Апликација:Градина, двор, тревник, патека

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории