сите категории
EN

Дома>Производи>Градина светлина

-5 1-XNUMX
-5 2-XNUMX
-5 3-XNUMX
-5 4-XNUMX
Декорација за надворешно ретро осветлување E27 сијалица водоотпорна безбедносна светилка Градинарски светла за ѕид
Декорација за надворешно ретро осветлување E27 сијалица водоотпорна безбедносна светилка Градинарски светла за ѕид
Декорација за надворешно ретро осветлување E27 сијалица водоотпорна безбедносна светилка Градинарски светла за ѕид
Декорација за надворешно ретро осветлување E27 сијалица водоотпорна безбедносна светилка Градинарски светла за ѕид

Декорација за надворешно ретро осветлување E27 сијалица водоотпорна безбедносна светилка Градинарски светла за ѕид


Име на производот:

E27 Градина светлина, Ѕидна светлина

Број на моделот:

ELT-G104, ELT-G106

материјал:

Алуминиум + стакло

Потврдување:

CE, ROHS, IP44

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

lНадворешни ѕидни фенери: измачкана мат црна анодизирачка завршница, алуминиумска покривка за леење.

lАнтикорозија: високоиздржливите алуминиумски облоги штитат од изложување на сонце, вода и снег.

lСоздадете добредојдена топлина со класичен дизајн на фенер кој додава допир на колонијален шарм на крајбрежната и традиционалната декорација.

lВисоко проѕирно стакло, мека светлина и заштита на очите, стилски и елегантен.

lЗапалете го водечкото светло на вашиот надворешен влез, двор, трем или во близина на вратата од гаражата.

lПотребна е една средна сијалица E27 до 60W, еквивалент на долг работен век.

-5 4-XNUMX

-5 5-XNUMX

Апликации:

Два типа на овој стилски светилник, еден е за надворешни ѕидни светла, а друг е за надворешни дворни светла може да се користат за патека, патека, двор, градина, цветни леи, пејзаж и тревник. Овие светла на тротоарите можат да го украсат вашиот дом поубав и потопол.

-5 2-XNUMX

Брза детали
Влезен напон (V):AC220-240V, 50Hz
Моќност:60W
Извор на светлина:E27
Боја:Црна / бела
ИП рејтинг:IP44
материјал:Леење алуминиум + стакло
Температура на работа (℃):-20-50
Гаранција (година):2-година
Стил:E27 lights home villas decorative градина светлина отворено
Производ големина:210x200x340mm
Апликација:Градина, двор, тревник, патека

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории