сите категории
EN

Дома>Производи>Градина светлина

-4 1-XNUMX
-4 2-XNUMX
-4 3-XNUMX
-4 4-XNUMX
Црн алуминиумски материјал за лиење домашен бар, коридор, тела за спална соба 2700k монтирана надворешна светилка ѕидна рамка за осветлување GU10 35W ѕидно светло куќиште LED ѕидно светло
Црн алуминиумски материјал за лиење домашен бар, коридор, тела за спална соба 2700k монтирана надворешна светилка ѕидна рамка за осветлување GU10 35W ѕидно светло куќиште LED ѕидно светло
Црн алуминиумски материјал за лиење домашен бар, коридор, тела за спална соба 2700k монтирана надворешна светилка ѕидна рамка за осветлување GU10 35W ѕидно светло куќиште LED ѕидно светло
Црн алуминиумски материјал за лиење домашен бар, коридор, тела за спална соба 2700k монтирана надворешна светилка ѕидна рамка за осветлување GU10 35W ѕидно светло куќиште LED ѕидно светло

Црн алуминиумски материјал за лиење домашен бар, коридор, тела за спална соба 2700k монтирана надворешна светилка ѕидна рамка за осветлување GU10 35W ѕидно светло куќиште LED ѕидно светло


Име на производот:

Градина светлина, Ѕидна светлина

Број на моделот:

ELT-G195

материјал:

Алуминиум + стакло

Потврдување:

CE, ROHS, IP44

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

lУникатен дизајн и заштеда на енергија: уникатни и извонредни светла за патеки со модели. Овој прекрасен сјај е совршен за декорација на вашата патека, двор, градина, двор и пешачка патека.

●IP44 Водоотпорен и отпорен на атмосферски влијанија: нашите светла за пејзажни патеки направени со еколошки леани алуминиумски материјали, обезбедувајќи подобра цврстина и стабилност и можат ефикасно да спречат корозија и 'рѓа. Со водоотпорен рејтинг IP44, може да издржи секакви временски услови на отворено во различни сезони, не грижете се за изложување на светлината на дожд или снег.

●Конкурентни цени.

-4 1-XNUMX

-4 2-XNUMX

Апликации:

Дизајнирани за ѕидни светилки со двојни цилиндри изработени од алуминиумска црна завршница со горен и долен двостран стаклен капак, применлив за двор, ходник, ресторани, двор, градина, врата, влезна врата, вили, балкони, тераси.

-4 4-XNUMX

Брза детали
Влезен напон (V):AC220-240V, 50Hz
Моќност:35W
извор на светлина:Држач за светилка GU10
материјал:Алуминиум + стаклен дифузор
Боја:Црна / бела
ИП рејтинг:IP44
Температура на работа (℃):-20 -50
Гаранција (година):2-година
Стил:Гу10 светла за домашни вили декоративни градинарски ѕидни светла на отворено
Производ големина: 75х125 х200мм
Апликација:Градина, двор, патека

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории