сите категории
EN

Дома>Производи>Градина светлина

-2 1-XNUMX
-2 2-XNUMX
-2 3-XNUMX
-2 4-XNUMX
Надворешен модерен украсен двор за тревник водоотпорен IP54 220-240V Алуминиум E27 светилка за градинарска ламба
Надворешен модерен украсен двор за тревник водоотпорен IP54 220-240V Алуминиум E27 светилка за градинарска ламба
Надворешен модерен украсен двор за тревник водоотпорен IP54 220-240V Алуминиум E27 светилка за градинарска ламба
Надворешен модерен украсен двор за тревник водоотпорен IP54 220-240V Алуминиум E27 светилка за градинарска ламба

Надворешен модерен украсен двор за тревник водоотпорен IP54 220-240V Алуминиум E27 светилка за градинарска ламба


Име на производот:

Градина светлина, Ѕидна светлина

Број на моделот:

ELT-G193, ELT-194

материјал:

Алуминиум + стакло и алуминиум + компјутер

Потврдување:

CE, ROHS, IP54

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

lУникатен дизајн и заштеда на енергија: уникатни и извонредни светла за патеки со модели. Овој прекрасен сјај е совршен за декорација на вашата патека, двор, градина, двор и пешачка патека.

lАлуминиумско тело компјутер или стаклен дифузор E27 MAX.40W, IP54 добри водоотпорни перформанси, може да ја направи висината како што се бара.

●IP54 Водоотпорен и отпорен на атмосферски влијанија: нашите светла за пејзажни патеки направени со еколошки леани алуминиумски материјали, обезбедувајќи подобра цврстина и стабилност и можат ефикасно да спречат корозија и 'рѓа. Со водоотпорен рејтинг IP54, може да издржи секакви временски услови на отворено во различни сезони, не грижете се за изложување на светлината на дожд или снег.

产品2-5详情

Апликации:

Овие светла за надворешни дворови може да се користат за патека, патека, двор, градина, цветни леи, пејзаж и тревник. Овие светла на тротоарите можат да го украсат вашиот дом поубав и потопол.

Брза детали
Влезен напон (V):AC220-240V, 50Hz
Моќност:40W
Извор на светлина:E27
Боја:Црна / бела
материјал:Алуминиум + стакло и алуминиум + компјутер
IP рејтинг:IP54
Температура на работа (℃):-20-50
Гаранција (година):2-година
стил:E27 светла дома вили декоративни градина столб светлина на отворено
Апликација:Градина, двор, тревник, патека

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории