сите категории
EN

Дома>Производи>Градина светлина

-1 1-XNUMX
-1 2-XNUMX
-1 3-XNUMX
-1 4-XNUMX
Надворешно модерно водоотпорно алуминиумско кастинг E27 светилка за тревник со држач за светилка за градинарска ламба на отворено
Надворешно модерно водоотпорно алуминиумско кастинг E27 светилка за тревник со држач за светилка за градинарска ламба на отворено
Надворешно модерно водоотпорно алуминиумско кастинг E27 светилка за тревник со држач за светилка за градинарска ламба на отворено
Надворешно модерно водоотпорно алуминиумско кастинг E27 светилка за тревник со држач за светилка за градинарска ламба на отворено

Надворешно модерно водоотпорно алуминиумско кастинг E27 светилка за тревник со држач за светилка за градинарска ламба на отворено


Име на производот:

E27 Градина светлина, Светло за тревник

Број на моделот:

ELT-G192

материјал:

Алуминиум + стакло

Потврдување:

CE, ROHS, IP44

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

lУникатен дизајн и заштеда на енергија: уникатни и извонредни светла за патеки со модели. Овој прекрасен сјај е совршен за декорација на вашата патека, двор, градина, двор и пешачка патека.

●Договорен дизајн; Стакло со висока пропустливост; Држач за светилка E27

●IP44 Водоотпорен и отпорен на атмосферски влијанија: нашите светла за пејзажни патеки направени со еколошки леани алуминиумски материјали, обезбедувајќи подобра цврстина и стабилност и можат ефикасно да спречат корозија и 'рѓа. Со водоотпорен рејтинг IP44, може да издржи секакви временски услови на отворено во различни сезони, не грижете се за изложување на светлината на дожд или снег.

-1 2-XNUMX

产品1-5详情

Апликации:

Овие светла за надворешни дворови може да се користат за патека, патека, двор, градина, цветни леи, пејзаж и тревник. Овие светла на тротоарите можат да го украсат вашиот дом поубав и потопол.

产品 1-6

Брза детали
Влезен напон (V):AC220-240V 50Hz
Моќност:40W
Извор на светлина:E27
Боја:Црна / бела
материјал:Леење алуминиум + стакло
Температура на работа (℃):-20-50
Потврдување:CE, RoHS
Гаранција (година):2-година
Производ големина:110x110x500mm
Стил:E27 светла дома вили декоративни градина столб светлина на отворено
Апликација:Градина, двор, тревник, патека

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории