сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за батерии

-3 1-XNUMX
-3 2-XNUMX
-3 3-XNUMX
Hotешка продажба предводена батерија управувана од поплави предводена од безбедносни сензори светло за светла пред светлата водоотпорна IP44 отворено 5W SMD LED
Hotешка продажба предводена батерија управувана од поплави предводена од безбедносни сензори светло за светла пред светлата водоотпорна IP44 отворено 5W SMD LED
Hotешка продажба предводена батерија управувана од поплави предводена од безбедносни сензори светло за светла пред светлата водоотпорна IP44 отворено 5W SMD LED

Hotешка продажба предводена батерија управувана од поплави предводена од безбедносни сензори светло за светла пред светлата водоотпорна IP44 отворено 5W SMD LED


Име на производот:

Ноќно светло со сензор, светло за батерија на LED

Број на моделот:

ЕЛТ-С120

материјал:

ABS + PS

Потврдување:

CE, ROHS, ERP

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

1. Висока ефикасност и ниска потрошувачка на енергија, користејќи висококвалитетен лед чип, добар за очи.
2. Оваа светилка со паметен дизајн, може да се користи на различни места.
3.Со сензорски прекинувач, напојуван од 3*АА батерии
4. Сензорот за движење автоматски го вклучува светлото кога ќе се открие движење и се исклучува по претходно одбрано временско доцнење;
5.LED ѕидно светло надворешноста е IP44 водоотпорна и отпорна на топлина, ги исполнува дневните барања за хидроизолација, така што може да работи нормално на отворено. Без грижи за истекувањето во дождливите денови и експлозијата во топлите денови. Погоден за вашата цела сезона.
6.Екстремно лесна инсталација

Апликации:

Осветлете ги темните области околу вашиот дом или бизнис. Како што се гаражата, вратата, тремот, пристаништето за автомобили и предниот и задниот двор. Безбедносно осветлување, безбедно за шетање.

产品3-5 应用 副本

产品3-4 应用 副本

Брза детали
Извор на енергија:3 * АА батерии
Температура на боја (CCT):2700K-6500K
Извор на светлина:SMD LED
CRI (Ra>):80
материјал:ABS + компјутер
Лумен на светилка:300lm
wattage:5W
IP рејтинг:IP44
Функција:сензор за вклучување-исклучување
Гаранција (година):2-година
Стил:Лед безбедносен сензор светлина
Апликација:внатрешен, надворешен, градина.

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории