сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за преграда и светло за таванот

-3 1-XNUMX
-3 2-XNUMX
-3 3-XNUMX
-3 4-XNUMX
E27 надворешна IP44 овална тркалезна преграда таванска светлина од влага 60W 100W wallидна монтажна преграда светилка
E27 надворешна IP44 овална тркалезна преграда таванска светлина од влага 60W 100W wallидна монтажна преграда светилка
E27 надворешна IP44 овална тркалезна преграда таванска светлина од влага 60W 100W wallидна монтажна преграда светилка
E27 надворешна IP44 овална тркалезна преграда таванска светлина од влага 60W 100W wallидна монтажна преграда светилка

E27 надворешна IP44 овална тркалезна преграда таванска светлина од влага 60W 100W wallидна монтажна преграда светилка


Име на производот:

E27 Светло за преграда

Број на моделот:

ELT-G171L/G171S

материјал:

Алуминиум и стакло или PP + стакло

Потврдување:

CE, ROHS, IP44

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

1. Ѕидно светло за надворешна употреба, тркалезно и елипсовидно
2. Тело и држач за монтирање изработени од алуминиум за леење.
3. Висококвалитетен дифузер за матирано стакло.
4. Водоотпорна и издржлива силиконска гумена заптивка.
5. Безбеден и водоотпорен, обезбедува подолг живот.
6. Извор на светлина: E27 држач за светилка
7. Тип на осветлување: LED, заштеда на енергија, блескаво.

-3 1-XNUMX

-3 2-XNUMX

Апликации:

Идеален за внатрешни кабини, подруми, магацини и тавани, како и за надворешен влез, коридор, балкон, скали, патека и ѕид на двор - сите видови суви, влажни и влажни локации.

应用

Брза детали
Влезен напон (V):AC 220-240V 50Hz/60Hz
Извор на светлина:E27 држач за ламба.
материјал:Леано алуминиум и стакло или PP + стакло
IP рејтинг:IP44
Моќност:60W, 100W
Боја:Црно, бело, сиво.
тип:E27 Овална тркалезна светлина на преградата
Гаранција (година):2-година
Го користите:Внатрешна ╲надворешна ╲ вила ╲ куќа ╲кампус

Каросеријата е изработена од алуминиум кој се лее, лесен и цврст.
Електростатско прскање се користи во површината на светлото за да се направи отпорна на 'рѓосување.
Во светилката користиме проѕирно стакло со висока цврстина за да може светлината да биде посветла.
Светлото е запечатено со силиконска гума со термостабилност, добро водоотпорна.

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории