сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за преграда и светло за таванот

-2 5-XNUMX
-2 1-XNUMX
-2 2-XNUMX
-2 3-XNUMX
-2 4-XNUMX
Модерен површински монтиран спална соба Дневна соба Осветлување на домот Тркалезна, сребрена, розова црвена, бела, црна, повеќебојна таванска светлина Сензор за микробранова печка
Модерен површински монтиран спална соба Дневна соба Осветлување на домот Тркалезна, сребрена, розова црвена, бела, црна, повеќебојна таванска светлина Сензор за микробранова печка
Модерен површински монтиран спална соба Дневна соба Осветлување на домот Тркалезна, сребрена, розова црвена, бела, црна, повеќебојна таванска светлина Сензор за микробранова печка
Модерен површински монтиран спална соба Дневна соба Осветлување на домот Тркалезна, сребрена, розова црвена, бела, црна, повеќебојна таванска светлина Сензор за микробранова печка
Модерен површински монтиран спална соба Дневна соба Осветлување на домот Тркалезна, сребрена, розова црвена, бела, црна, повеќебојна таванска светлина Сензор за микробранова печка

Модерен површински монтиран спална соба Дневна соба Осветлување на домот Тркалезна, сребрена, розова црвена, бела, црна, повеќебојна таванска светлина Сензор за микробранова печка


Име на производот:Лед таванско светло
Број на моделот:ELT-C118
материјал:PP
Потврдување:CE, ROHS, ERP, IP54
Пакување Детали за:Внатрешна кутија + картонска кутија
Место на потекло:Кина
Испраќам барање
Опис

lЕкономична серија LED тавански светла - модерен едноставен стил IP54 Тркалезна LED преградна светилка, и за внатрешно и за надворешно Светло осветлување: високо луменско осветлување

lСигурен и безбеден квалитет: висококвалитетна сенка

lДоказ за влага: нов дизајн, отпорен на влага

lЗаштеда на енергија: LED чип-SMD 2835

lДолг животен век: 20000 часа 

lМоќност: висок ефект на осветлување, мала потрошувачка

lЛесна инсталација: Површински монтиран. Совршено може да се инсталира на различни места.

产品2的详情

Апликации:Спална соба, бања, домашна канцеларија, кујна, тоалет, коридор, училиште, хотел, изложба, магацин, балкон, супермаркет.

产品2的应用

Брза детали

Влезен напон (V): AC 200-240V,50Hz

Температура на боја (CCT): 2700-6500K

Извор на светлина: SMD2835 LED

Индекс на рендерирање на бои (Ra): 80

Моќност: 12W, 18W, 24W,36W

Светлосна ефикасност на светилката (lm/w): 90lm/w

IP рејтинг: IP 54

Материјал: ПП

Гаранција (година): 2-години

Тип: Модерна декоративна овална тркалезна форма

Контрола на квалитетот:

测试方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории