сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за преграда и светло за таванот

-2 5-XNUMX
-2 1-XNUMX
-2 2-XNUMX
-2 3-XNUMX
-2 4-XNUMX
Модерен површински монтиран спална соба Дневна соба Осветлување на домот Тркалезна, сребрена, розова црвена, бела, црна, повеќебојна таванска светлина Сензор за микробранова печка
Модерен површински монтиран спална соба Дневна соба Осветлување на домот Тркалезна, сребрена, розова црвена, бела, црна, повеќебојна таванска светлина Сензор за микробранова печка
Модерен површински монтиран спална соба Дневна соба Осветлување на домот Тркалезна, сребрена, розова црвена, бела, црна, повеќебојна таванска светлина Сензор за микробранова печка
Модерен површински монтиран спална соба Дневна соба Осветлување на домот Тркалезна, сребрена, розова црвена, бела, црна, повеќебојна таванска светлина Сензор за микробранова печка
Модерен површински монтиран спална соба Дневна соба Осветлување на домот Тркалезна, сребрена, розова црвена, бела, црна, повеќебојна таванска светлина Сензор за микробранова печка

Модерен површински монтиран спална соба Дневна соба Осветлување на домот Тркалезна, сребрена, розова црвена, бела, црна, повеќебојна таванска светлина Сензор за микробранова печка


Име на производот:Led Ceiling Light
Број на моделот:ELT-C118
материјал:PP
Потврдување:CE, ROHS, ERP, IP54
Пакување Детали за:Внатрешна кутија + картонска кутија
Место на потекло:Кина
Испраќам барање
Опис

●LED Ceiling Light Economical Series - Modern Simple Style IP54 Round LED Bulkhead Light, for both Indoor and Outdoor Bright lighting: high lumen illumination

lСигурен и безбеден квалитет: висококвалитетна сенка

lДоказ за влага: нов дизајн, отпорен на влага

lЗаштеда на енергија: LED чип-SMD 2835

lДолг животен век: 20000 часа 

lМоќност: висок ефект на осветлување, мала потрошувачка

lЛесна инсталација: Површински монтиран. Совршено може да се инсталира на различни места.

产品2的详情

Апликации:Bedroom,Bathroom, Home Office,Kitchen, Toilet, Corridor, School, Hotel, Showcase, Warehouse, Balcony, Supermarket.

产品2的应用

Брза детали

Input Voltage(V): AC 200-240V,50Hz

Температура на боја (CCT): 2700-6500K

Извор на светлина: SMD2835 LED

Индекс на рендерирање на бои (Ra): 80

Power: 12W, 18W, 24W ,36W

Lamp Luminous Efficiency(lm/w): 90lm/w

IP рејтинг: IP 54

Материјал: ПП

Гаранција (година): 2-години

Type: Modern Decorative Oval Round Shape

Контрола на квалитетот:

测试方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории