сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за преграда и светло за таванот

-1 1-XNUMX
-1 2-XNUMX
-1 3-XNUMX
-1 4-XNUMX
Нов дизајн на површината поставена IP65 LED таванско светло12W,18W LED преградна светилка
Нов дизајн на површината поставена IP65 LED таванско светло12W,18W LED преградна светилка
Нов дизајн на површината поставена IP65 LED таванско светло12W,18W LED преградна светилка
Нов дизајн на површината поставена IP65 LED таванско светло12W,18W LED преградна светилка

Нов дизајн на површината поставена IP65 LED таванско светло12W,18W LED преградна светилка


Име на производот:Лед преграда светлина
Број на моделот:ELT-B115, ELT-B116
материјал:ABS + компјутер
Потврдување:CE, ROHS, ERP, IP65
Пакување Детали за:Внатрешна кутија + картонска кутија
Место на потекло:Кина
Испраќам барање
Опис

lЕкономична серија на LED преградни светла - модерен едноставен стил IP65 Овална LED светлина на преградата, и за внатрешно и за надворешно Светло осветлување: високо луменско осветлување

lСигурен и безбеден квалитет: висококвалитетна сенка

lДоказ за влага: нов дизајн, отпорен на влага

lЗаштеда на енергија: LED чип-SMD 2835

lДолг животен век: 20000 часа 

lМоќност: висок ефект на осветлување, мала потрошувачка

lЛесна инсталација: Површински монтиран. Совршено може да се инсталира на различни места.

产品1的详情

Апликации:

Бања, кујна, тоалет, коридор, училиште, хотел, витрина, магацин, балкон, супермаркет.

Брза детали

Влезен напон (V): AC 200-240V 50Hz.

Температура на боја (CCT): 2700-6500K

Извор на светлина: SMD2835 LED

Индекс на рендерирање на бои (Ra): 80

Тип: Модерна декоративна Овална преграда

Моќност: 12W, 18W

IP рејтинг: IP 65

Светлосна ефикасност на светилката (lm/w): 100lm/W

Материјал: ABS + компјутер

Гаранција (година): 3-години

Употреба: Градина, двор, Светло на преградата на коридорот

Целосно запечатен дизајн, отпорен на вода, отпорен на прашина, отпорен на инсекти.

Марка LED чип - LED чип со висока осветленост, заштеда на енергија, подобра дисипација на топлина, подолг животен век.

Чиста алуминиумска подлога задебелена со бакар - Алуминиумската подлога ги има предностите на високата ефикасност на спроводливоста на топлина, стабилна дисипација на топлина и ефикасна заштита од оштетување од прегревање.

Константна струја Двигател на ИЦ – Константна струја и постојан притисок, повеќекратна заштита, преоптоварување, недоволно напон, заштита од краток спој.

Контрола на квалитетот:

测试方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории