сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за преграда и светло за таванот

-1 1-XNUMX
-1 2-XNUMX
-1 3-XNUMX
-1 4-XNUMX
-1 5-XNUMX
Отворен LED доказ за влага IP65 wallидна светилка 12w 18w преграда светлина школка овална тркалезна форма градинарски коридор Пластична влага wallидна светлина
Отворен LED доказ за влага IP65 wallидна светилка 12w 18w преграда светлина школка овална тркалезна форма градинарски коридор Пластична влага wallидна светлина
Отворен LED доказ за влага IP65 wallидна светилка 12w 18w преграда светлина школка овална тркалезна форма градинарски коридор Пластична влага wallидна светлина
Отворен LED доказ за влага IP65 wallидна светилка 12w 18w преграда светлина школка овална тркалезна форма градинарски коридор Пластична влага wallидна светлина
Отворен LED доказ за влага IP65 wallидна светилка 12w 18w преграда светлина школка овална тркалезна форма градинарски коридор Пластична влага wallидна светлина

Отворен LED доказ за влага IP65 wallидна светилка 12w 18w преграда светлина школка овална тркалезна форма градинарски коридор Пластична влага wallидна светлина


Име на производот:

Лед преграда светлина

Број на моделот:

ЕЛТ-Б105/106/107/108

материјал:

ABS + компјутер

Потврдување:

CE, ROHS, ERP, IP65

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

ЛЕР преграда Светлина Економична серија - Модерен едноставен стил IP65 Овална LED преграда
Светло, и за внатрешно и за надворешно Светло осветлување: висока осветленост на лумен
Сигурен и безбеден квалитет: висококвалитетна сенка
Отпорност на влага: нов дизајн, доказ за влага
Заштеда на енергија: LED чип-SMD 2835
Долг животен век: 20000 часа
Моќност: Висок ефект на осветлување, мала потрошувачка
Лесна инсталација: Поставена на површина. Може да се инсталира на различни места совршено.

产品 1-6 副本

Апликации:

Бања, кујна, тоалет, коридор, училиште, хотел, витрина, магацин, балкон, супермаркет.

产品 1-7 副本

产品 1-8 副本

Брза детали
Температура на боја (CCT):2700-6500K
Извор на светлина:ЛЕР SMD2835
Индекс на рендерирање на бои (Ra):80
тип:Модерен декоративен овален преграда
Влезен напон (V):AC 200-265V 50Hz.
Моќност:12W, 18W
IP рејтинг:IP65
Светлосна ефикасност на светилката (lm / w):80lm / W
материјал:ABS + компјутер
Гаранција (година):2-година
Употреба:Градина, двор, коридор преграда светлина

Full-sealed Design, water proof, dust proof, insect proof.Brand LED chip - High brightness led chip, energy-saving, better heat dissipation, longer life.Pure copper thickened aluminum substrate - Aluminum substrate has the advantages of high efficiency heat conduction, stable heat dissipation and effective protection against overheating damage.Constant current IC driver – Constant current and constant pressure, multiple protection, overload, under-voltage, short-circuit protection.

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории