сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за преграда и светло за таванот

-2 1-XNUMX
-2 2-XNUMX
-2 3-XNUMX
-2 4-XNUMX
Популарна IP65 водоотпорна пластична тркалезна површина 8w 12w 15w 18w wallидно монтирана на таванот светлосна LED влакна со светилка за преграда
Популарна IP65 водоотпорна пластична тркалезна површина 8w 12w 15w 18w wallидно монтирана на таванот светлосна LED влакна со светилка за преграда
Популарна IP65 водоотпорна пластична тркалезна површина 8w 12w 15w 18w wallидно монтирана на таванот светлосна LED влакна со светилка за преграда
Популарна IP65 водоотпорна пластична тркалезна површина 8w 12w 15w 18w wallидно монтирана на таванот светлосна LED влакна со светилка за преграда

Популарна IP65 водоотпорна пластична тркалезна површина 8w 12w 15w 18w wallидно монтирана на таванот светлосна LED влакна со светилка за преграда


Име на производот:

Лед преграда светлина

Број на моделот:

ЕЛТ-Б109/110/111/112

материјал:

ABS + компјутер

Потврдување:

CE, ROHS, ERP, IP65

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

Економична серија на светла LED преграда - модерен едноставен стил IP65 Тркалезна LED преграда
Светло, и за внатрешно и за надворешно Светло осветлување: висока осветленост на лумен
Сигурен и безбеден квалитет: висококвалитетна сенка
Отпорност на влага: нов дизајн, доказ за влага
Заштеда на енергија: LED чип-SMD 2835
Долг животен век: 20000 часа
Моќност: Висок ефект на осветлување, мала потрошувачка
Лесна инсталација: Поставена на површина. Може да се инсталира на различни места совршено.

产品 2-5 副本

Апликации:

Бања, кујна, тоалет, коридор, училиште, хотел, витрина, магацин, балкон, супермаркет.

产品 2-6 副本

Брза детали
Температура на боја (CCT):2700-6500K
Извор на светлина:ЛЕР SMD2835
Индекс на рендерирање на бои (Ra):80
тип:Модерна декоративна овална тркалезна форма
Влезен напон (V):AC 200-265V 50Hz.
Моќност:12W, 18W
IP рејтинг:IP65
Светлосна ефикасност на светилката (lm / w):80lm / W
материјал:ABS + компјутер
Гаранција (година):2-година
Употреба:Градина, двор, коридор преграда светлина

Целосно запечатен дизајн, отпорен на вода, отпорен на прашина, отпорен на инсекти.
Марка LED чип - LED чип со висока осветленост, заштеда на енергија, подобра дисипација на топлина, подолг животен век.
Чиста алуминиумска подлога задебелена со бакар - Алуминиумската подлога ги има предностите на високата ефикасност на спроводливоста на топлина, стабилна дисипација на топлина и ефикасна заштита од оштетување од прегревање.
Константна струја Двигател на ИЦ – Константна струја и постојан притисок, повеќекратна заштита, преоптоварување, недоволно напон, заштита од краток спој.

-2 3-XNUMX

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории