сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за поплави

-2 1-XNUMX
-2 2-XNUMX
Заштеда на енергија Висок лумен IP65 Водоотпорен надворешен компјутер Рефлектор Градење на локација Поплава осветлување 10-100W вати RGBW Предводена светлина од поплави
Заштеда на енергија Висок лумен IP65 Водоотпорен надворешен компјутер Рефлектор Градење на локација Поплава осветлување 10-100W вати RGBW Предводена светлина од поплави

Заштеда на енергија Висок лумен IP65 Водоотпорен надворешен компјутер Рефлектор Градење на локација Поплава осветлување 10-100W вати RGBW Предводена светлина од поплави


Име на производот:

отворен Лед поплава светлина

Број на моделот:

ELT-F100

материјал:

Алуминиум + калено стакло

Потврдување:

CE, ROHS, ERP, IP65

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

lИмајте посебен животен век

lЗаштеда на енергија: Во споредба со блескаво светилка, заштеда на енергија до 75%, флуксот на рефлектори од 85 W и 500 W блескаво светло флуксираат приближно исти.

lДобро прикажување на боите: индексот на боја е поголем од 80, светлата боја е мека, што ја покажува природната боја на објектот.

lТемпература на бојата опционална: од 3000K до 6500K од страна на купувачот според потребите на изборот и може да се направат во боја светилки за осветлување на декорацијата на градината.

lСоодносот на видливата светлина е висок: во емитираната светлина, односот на видливата светлина е повеќе од 80%, визуелниот ефект е добар.

lНема потреба од загревање. Може веднаш да се вклучи и да се рестартира, а нема да има феномен на избледување на светлината кај обичните електрифицирани светилки за празнење.

lОдлични електрични перформанси: висок фактор на моќност, хармоници со мала струја, напојување со постојан напон, излезен постојан светлосен флукс.

lИнсталацијата е приспособлива: може да се инсталира во која било насока без ограничување.

产品2-3详情

Апликации:

lЗамена на традиционалната блескаво светилка, CFL, халидна светилка;

lАпликација за осветлување за дом, канцеларија, училиште, канцеларија, фабрики, локации за забава како хотел, ресторан, продавница, бар итн.

lАпликација за осветлување за големи згради, игралиште, изложба, градина, пејзаж, патека, салон, таван, шкаф, под, базен итн.

产品 2-4 副本

Брза детали
Влезен напон (V):AC100-265V 50Hz
Температура на боја (CCT):3000-6500K
Моќност:10W,20W,30W,50W,100W.
Извор на светлина:SMD LED
Светлосна ефикасност на светилката (lm / w):90lm / w
CRI (Ra>):80
Материјал за тело за ламби:Алуминиум + калено стакло     
IP Оценка:IP65
Боја:сива/црна/бела
Температура на работа (℃): -20–45
Гаранција (година):2-година
Стил:Водоотпорен IP65 Лед рефлектори
Апликација: Тематски парк, улица, коловоз, автопатска станица, јавен плоштад, паркинг

Контрола на квалитет:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории