сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за поплави

-3 1-XNUMX
-3 2-XNUMX
-3 3-XNUMX
Ip65 Led Отворен водоотпорен рефлектор 20W 30W 50W куќиште предводена од светло за поплави за надворешни терени предни светилки со куќиште за рефлектори со сензор PIR
Ip65 Led Отворен водоотпорен рефлектор 20W 30W 50W куќиште предводена од светло за поплави за надворешни терени предни светилки со куќиште за рефлектори со сензор PIR
Ip65 Led Отворен водоотпорен рефлектор 20W 30W 50W куќиште предводена од светло за поплави за надворешни терени предни светилки со куќиште за рефлектори со сензор PIR

Ip65 Led Отворен водоотпорен рефлектор 20W 30W 50W куќиште предводена од светло за поплави за надворешни терени предни светилки со куќиште за рефлектори со сензор PIR


Име на производот:

отворен Лед поплава светлина

Број на моделот:

ELT-F108

материјал:

Алуминиум + калено стакло

Потврдување:

CE, ROHS, ERP, IP65

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

Оваа светло за поплавување често се користи за проекти поради долгиот животен век и високиот квалитет.
Има широк опсег и стабилна моќност, така што ќе спречи треперење.
Ја проширува употребата на излеан алуминиум кој носи подобра дисипација на топлина.
Еколошки и заштеда на енергија
Со лесна инсталација
Долг животен век и стабилни перформанси
Водоотпорен (IP65) и отпорен на прашина
Може да се монтира вертикално или хоризонтално, прилагодливиот држач ви овозможува да ја насочите светлината под различни агли
PIR сензорите ви овозможуваат да почувствувате движење, речиси секогаш се користат за да се открие дали човек се преселил во или надвор од опсегот на сензорот

产品3-4详情

产品3-5详情

Апликации:

1. Широко се користи за осветлување на владини проекти, спортски места, кошаркарски терен, универзитетска библиотека, сала за состаноци, трпезарија, магацин,
2. Деловен простор, аеродром, метро станица, прелет, табла, гимназија, знаменитост и така натаму.

产品 3-6 副本

产品 3-7 副本

Брза детали
Влезен напон (V):AC220-240V 50Hz
Моќност:20W,30W,50W.
Температура на боја (CCT): 3000к/4000к/6000к
Извор на светлина: SMD LED
Светлосен прилив на светилки (lm): 1600/2400/4000LM
CRI (Ra>):80
материјал: Алуминиум + Калено стакло
PIR СЕСОР ЗА ДВИЖЕЊЕ
ИП рејтинг: IP65
Боја: сива/црна/бела
Температура на работа (℃): -20–45
Гаранција (година): 2-година
Стил: Led Flood Light со сензор
Апликација: Тематски парк, улица, коловоз, автопатска станица, јавен плоштад, паркинг

Контрола на квалитетот: 

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории