сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за поплави

-2 6-XNUMX
-2 1-XNUMX
-2 2-XNUMX
-2 3-XNUMX
-2 4-XNUMX
-2 5-XNUMX
IP65 Надворешен 20/30/50/70W Алуминиумско калено стакло LED светло за поплавување со брз водоотпорен конектор
IP65 Надворешен 20/30/50/70W Алуминиумско калено стакло LED светло за поплавување со брз водоотпорен конектор
IP65 Надворешен 20/30/50/70W Алуминиумско калено стакло LED светло за поплавување со брз водоотпорен конектор
IP65 Надворешен 20/30/50/70W Алуминиумско калено стакло LED светло за поплавување со брз водоотпорен конектор
IP65 Надворешен 20/30/50/70W Алуминиумско калено стакло LED светло за поплавување со брз водоотпорен конектор
IP65 Надворешен 20/30/50/70W Алуминиумско калено стакло LED светло за поплавување со брз водоотпорен конектор

IP65 Надворешен 20/30/50/70W Алуминиумско калено стакло LED светло за поплавување со брз водоотпорен конектор


Име на производот:отворен Лед поплава светлина
Број на моделот:ELT-F112
материјал:Алуминиум + калено стакло
Потврдување:CE, ROHS, ERP, IP65/IP44
Пакување Детали за:Внатрешна кутија + картонска кутија
Место на потекло:Кина
Испраќам барање
Опис

lВисоки перформанси LED безбедносно светло за надворешни работи веднаш ја зголемува безбедноста и сигурноста обезбедувајќи одлично светло осветлување од 100 лумени/вати. Дополнително, тој е модерен, стилски изглед и водоотпорниот рејтинг IP65 го прави да се вклопува во околината и да издржи сурови временски услови, совршен за апликации на отворено.

lДоаѓа со прилагодлив држач за монтирање, што овозможува лесно да се инсталира на различни места. Тоа е една од најчестите држачи за монтирање, така што инсталацијата нема да биде проблем за никого. Можете да ја поставите затегнатоста на држачот со прилагодување на завртките на држачот.

lКуќиштето е изработено од излеан алуминиум, кој може ефикасно да ја апсорбира топлината создадена од LED диодите, а со тоа да го зголеми животниот век на LED диодите. Конвективната структура на задниот дел од куќиштето ефикасно ја троши топлината. Сè е дизајнирано за намена за брзо отстранување на топлина.

lСензорите може да се додадат според барањата на клиентите

产品2的详情

Апликации:

Оваа LED светло за поплави може да се користи за проектно осветлување на градина, базен, надворешни стреи, рабови и агли, внатрешна изложбена просторија или осветлување на витрини, делумно осветлување.

产品2的应用场景

Брза детали

Влезен напон (V): AC100-265V,50/60Hz

Моќност: 20W,30W,50W,70W

Температура на боја (CCT): 2700--6500K

Извор на светлина: SMD LED

Светлосен тек на светилка (lm/w): 100lm/w

CRI (Ra>): 80

IP рејтинг: IP65/IP44

Материјал на телото на светилката: алуминиум

Боја: црно / бело

Гаранција (година): 2-години

стил: Водоотпорен Лед поплава светлина

Апликација: Тематски парк, улица, коловоз, автопатска станица, јавен плоштад, паркинг

Контрола на квалитетот:

测试方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории