сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за поплави

-4 1-XNUMX
-4 2-XNUMX
Алуминиум на отворено популарен 10W/20W/30W/50W/80W/100W PIR Микробранови сензор далечински управувач LED рефлектор
Алуминиум на отворено популарен 10W/20W/30W/50W/80W/100W PIR Микробранови сензор далечински управувач LED рефлектор

Алуминиум на отворено популарен 10W/20W/30W/50W/80W/100W PIR Микробранови сензор далечински управувач LED рефлектор


Име на производот:

отворен Лед поплава светлина

Број на моделот:

ELT-F109

материјал:

Алуминиум + калено стакло

Потврдување:

CE, ROHS, ERP, IP65

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

Надворешен безбедносен рефлектор со прилагодлива глава на светилка, од самрак до зори, Отпорен на 'рѓа, Отпорен на вода, Отпорен на временски услови
IP65 за надворешна и внатрешна употреба.
Рефлекторот со висока чистота ја подобрува рефлексивноста на светлината.
Супер осветленост, заштеда на енергија, еколошки.
Алуминиумски ладилници, совршено исфрлање на топлина, долг животен век
Сензор за микробранови + далечински управувач.

-4 2-XNUMX

产品 4-3 副本

Апликации:

Широка монтажна флексибилност за осветлување на пејзажот, фасада на згради и знаци, влезни патишта, гаражи, агли, периметри на зградата, архитектонско ѕидно осветлување, места за товарење и општо осветлување.

产品 4-5 副本

产品 4-4 副本

Брза детали
Влезен напон (V):AC220-240V 50Hz
Моќност:10W,20W,30W,50W.80W,100W.
Температура на боја (CCT):2800--7000K
Извор на светлина:COB LED
Светлосна ефикасност на светилката (lm / w):80lm / w
CRI (Ra>):80
Материјал за тело за ламби: Алуминиум + калено стакло
IP рејтинг: IP65
Боја: сива/црна/бела
Температура на работа (℃): -20–50
Гаранција (година): 3-година
Стил:Водоотпорен LED микробранови сензор од поплави светлина
Апликација:Тематски парк, улица, коловоз, автопатска станица, јавен плоштад, паркинг

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории