сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за поплави

-5 1-XNUMX
-5 2-XNUMX
-5 3-XNUMX
-5 4-XNUMX
Пренослив висок лумен 10W, 20w безбедносно предводено работно осветлување осветлување на полнење за итни случаи 10watt 20watt предводено светло за полнење
Пренослив висок лумен 10W, 20w безбедносно предводено работно осветлување осветлување на полнење за итни случаи 10watt 20watt предводено светло за полнење
Пренослив висок лумен 10W, 20w безбедносно предводено работно осветлување осветлување на полнење за итни случаи 10watt 20watt предводено светло за полнење
Пренослив висок лумен 10W, 20w безбедносно предводено работно осветлување осветлување на полнење за итни случаи 10watt 20watt предводено светло за полнење

Пренослив висок лумен 10W, 20w безбедносно предводено работно осветлување осветлување на полнење за итни случаи 10watt 20watt предводено светло за полнење


Име на производот:

отворен Лед поплава светлина, Светло за полнење

Број на моделот:

ELT-F103, ELT-F104

материјал:

Алуминиум + ABS + челик + калени очила

Потврдување:

CE, ROHS, IP44

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

Претпочитана маска од калено стакло: Отпорност на земјотрес, отпорност на удар, притисок на ветерот, висока јачина
Стабилен држач: материјали Seiko, стабилни држачи, успорете го гумениот прстен, надградени завртки од слива, лесни за расклопување
Хоризонталната цевка е опремена со пластичен приклучок за цевка за да се намали штетата предизвикана од судирот, што е побезбедно и поудобно.
Исклучителен изглед: Изведбата на изворот на светлина со висок лумен е стабилна Усогласеност со CE сертификатот

-5 1-XNUMX

产品5-4 副本

Апликации:

Водоотпорен дизајн и отпорен на прашина, идеален за надворешно осветлување, кампување, итни случаи во домот, возење, патување, планинарење - прагови, градежни работи ноќе, внатрешна и надворешна употреба.

产品 5-5 副本

Брза детали
Влезен напон (V):AC100-240V 50Hz
Температура на боја (CCT):2700K-6500K  
Моќност:10W, 20W
Извор на светлина:SMD LED
Индекс на рендерирање на бои (Ra):> 80
Светлосен прилив на светилки (lm):600lm
Материјал за тело за ламби:Алуминиум + ABS + челик + калени очила
IP рејтинг:IP44
Со ѕидно полнење и полнење во автомобил
Ли-јонска батерија
Боја:црно + жолто
Температура на работа (℃): -20–45
Гаранција (година):2-година
Стил: Работно светло за полнење со ЛЕД
Апликација:итен случај, кампување, внатрешен, надворешен

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории