сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за поплави

-1 1-XNUMX
-1 2-XNUMX
Супер светла безбедност 3000K-6500K Дневна светлина Бели светла Die Cast алуминиумски рефлектори IP65 водоотпорен надворешен LED поплавен светилник за арена за кошаркарски терен во дворната градина
Супер светла безбедност 3000K-6500K Дневна светлина Бели светла Die Cast алуминиумски рефлектори IP65 водоотпорен надворешен LED поплавен светилник за арена за кошаркарски терен во дворната градина

Супер светла безбедност 3000K-6500K Дневна светлина Бели светла Die Cast алуминиумски рефлектори IP65 водоотпорен надворешен LED поплавен светилник за арена за кошаркарски терен во дворната градина


Име на производот:

отворен Лед поплава светлина

Број на моделот:

ELT-F101, ELT-F101S

материјал:

Алуминиум + калено стакло

Потврдување:

CE, ROHS, ERP, IP65

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

lАГОЛ НА ШИРОК Зрак и СТАБИЛЕН: Агол од 120° зрак, без сенки и против отсјај, обезбедувајќи ефикасно осветлување за околината на вашата поголема површина. Проширениот и задебелен прилагодлив метален држач го прави постабилно LED светлото на подот.

●Водоотпорен IP65: 10-50W LED светлата на арената се направени од алуминиумско куќиште, рефлекторот може да работи добро на дожд, лапавица, снег. Погоден и за внатрешен и за надворешен, може да се примени во градини, фабрики, судови, стадиони, двор, плоштади и која било арена.

lЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА: Можете лесно да го инсталирате на таванот, ѕидовите, земјата и други локации со прилагодување на држачот на различни агли и следење на неколку едноставни чекори за поврзување со жици.

ELT-F101

-1 1-XNUMX

lкога се сврти кон сонцето, сензорот работи цел ден.
кога е прилагодена положбата на месечината, сензорот не работи во текот на денот, туку автоматски влегува во работна состојба ноќе.

Растојание на откривање

Поставување време

Амбиентално светло

Откривање на брзината на движење

Висина на инсталацијата

8±2M (<24℃) (прилагодлив)

10±5сек-8±2мин.
     (прилагодлив)

2-2000 лукс.
     (прилагодлив)

0.6-1.5м / с

1-3m

ELT-F101S

-1 2-XNUMX

Апликации:

Оваа LED светло за поплави може да се користи за проектно осветлување на градина, базен, надворешни стреи, рабови и агли, внатрешна изложбена просторија или осветлување на витрини, делумно осветлување.

产品 1-3 副本

Брза детали
Влезен напон (V):AC220-240V, 50Hz
Моќност:10W,20W,30W,50W.
Температура на боја (CCT): 2700--6500K
Извор на светлина: ЛЕР
Светлосен прилив на светилки (lm):850~4250LM
CRI (Ra>):80
ИП рејтинг: IP65
Материјал за тело за ламби: Алуминиум + калено стакло
Боја: сива/црна/бела
Температура на работа (℃): -20 - -45
Гаранција (година): 2-година
стил: Водоотпорен Лед поплава светлина
Апликација: Тематски парк, улица, коловоз, автопатска станица, јавен плоштад, паркинг

Контрола на квалитет:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории