сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за поплави

-1 4-XNUMX
-1 1-XNUMX
-1 2-XNUMX
-1 3-XNUMX
Ултра тенок SMD LED рефлектор IP65 Водоотпорен 10W 20W 30W 50W 100W Светло за поплавување со PIR сензор за движење
Ултра тенок SMD LED рефлектор IP65 Водоотпорен 10W 20W 30W 50W 100W Светло за поплавување со PIR сензор за движење
Ултра тенок SMD LED рефлектор IP65 Водоотпорен 10W 20W 30W 50W 100W Светло за поплавување со PIR сензор за движење
Ултра тенок SMD LED рефлектор IP65 Водоотпорен 10W 20W 30W 50W 100W Светло за поплавување со PIR сензор за движење

Ултра тенок SMD LED рефлектор IP65 Водоотпорен 10W 20W 30W 50W 100W Светло за поплавување со PIR сензор за движење


Име на производот:отворен Лед поплава светлина
Број на моделот:ELT-F111, ELT-F111S
материјал:Алуминиум + калено стакло
Потврдување:CE, ROHS, ERP, IP65(no pir), IP44(with pir)
Пакување Детали за:Внатрешна кутија + картонска кутија
Место на потекло:Кина
Испраќам барање
Опис

lАГОЛ НА ШИРОК Зрак и СТАБИЛЕН: Агол од 120° зрак, без сенки и против отсјај, обезбедувајќи ефикасно осветлување за околината на вашата поголема површина. Проширениот и задебелен прилагодлив метален држач го прави постабилно LED светлото на подот.

●Водоотпорен IP65: 10-100W LED светлата на арената се направени од алуминиумско куќиште, рефлекторот може да работи добро на дожд, лапавица, снег. Погоден и за внатрешен и за надворешен, може да се примени во градини, фабрики, судови, стадиони, двор, плоштади и која било арена.

lЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА: Можете лесно да го инсталирате на таванот, ѕидовите, земјата и други локации со прилагодување на држачот на различни агли и следење на неколку едноставни чекори за поврзување со жици.

lкога се сврти кон сонцето, сензорот работи цел ден.

●when the position of the moon is adjusted, the sensor does not work during the day, but automatically enters the working state at night

-1 1-XNUMX-1 3-XNUMX

Апликации:

Оваа LED светло за поплави може да се користи за проектно осветлување на градина, базен, надворешни стреи, рабови и агли, внатрешна изложбена просторија или осветлување на витрини, делумно осветлување.

产品1的应用场景

Брза детали

Input Voltage(V): AC100-265V,50Hz

Power:10W,20W,30W,50W,100W

Температура на боја (CCT): 2700--6500K

Извор на светлина: SMD LED

Светлосен тек на светилка (lm/w): 100lm/w

CRI (Ra>): 80

IP rating: IP65(no pir), IP44(with pir)

Материјал на телото на светилката: алуминиум

Боја: црно / бело

Гаранција (година): 3-години

стил: Водоотпорен Лед поплава светлина

Апликација: Тематски парк, улица, коловоз, автопатска станица, јавен плоштад, паркинг

Контрола на квалитетот:

测试方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории