сите категории
EN

Дома>Производи>LED неон светлина

-1 1-XNUMX
-1 2-XNUMX
-1 3-XNUMX
-1 4-XNUMX
-1 5-XNUMX
-1 6-XNUMX
Вселенски брод неонски знаци LED неонски светла НЛО неонска светлина Знак акрилни ноќни светло сини зелени неонски светла за детска спална соба за подароци бар за забави Ѕидна уметничка декорација
Вселенски брод неонски знаци LED неонски светла НЛО неонска светлина Знак акрилни ноќни светло сини зелени неонски светла за детска спална соба за подароци бар за забави Ѕидна уметничка декорација
Вселенски брод неонски знаци LED неонски светла НЛО неонска светлина Знак акрилни ноќни светло сини зелени неонски светла за детска спална соба за подароци бар за забави Ѕидна уметничка декорација
Вселенски брод неонски знаци LED неонски светла НЛО неонска светлина Знак акрилни ноќни светло сини зелени неонски светла за детска спална соба за подароци бар за забави Ѕидна уметничка декорација
Вселенски брод неонски знаци LED неонски светла НЛО неонска светлина Знак акрилни ноќни светло сини зелени неонски светла за детска спална соба за подароци бар за забави Ѕидна уметничка декорација
Вселенски брод неонски знаци LED неонски светла НЛО неонска светлина Знак акрилни ноќни светло сини зелени неонски светла за детска спална соба за подароци бар за забави Ѕидна уметничка декорација

Вселенски брод неонски знаци LED неонски светла НЛО неонска светлина Знак акрилни ноќни светло сини зелени неонски светла за детска спална соба за подароци бар за забави Ѕидна уметничка декорација


Име на производот:

LED знак Неонско светло

Број на моделот:

ЕЛТ-Н-01

материјал:

КАКО табла + неонска лента

Потврдување:

CE, ROHS

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

LED Spaceship neon sign is real acrylic neon light, not led plastic. Neon Light Wall Light Wall Decor, Battery, or USB Powered Light Up Acrylic. The most advanced electrode system, low energy consumption and long life. LED неон signs are with 5V low-voltage design, so please don't worry about it will getting hot, no risk of glass breakage or harmful substances leaking. It has its way into millions of families as neon signs wall decor, neon wall lights, neon lamp and night light.
Неонско светло Изработено од флексибилни LED светла со ленти и акрилна задна плоча. Во споредба со заеднички неон светла, неговата пропустливост на светлината е исклучително силна, светлината е помека и униформа и има појасен ефект на далекувидост. Акрилниот неонски знак е отпорен на високи температури и издржлив. LED неонски знак се користи при низок напон и заштедува енергија, тој е многу тивок кога е осветлен и добар за спиење. Тоа е совршен подарок за деца.

Апликации:

Лед неонско светло Ѕидни светла Декор на ѕидови Неонски знак е идеално око за вашиот дом или забава и може да биде како роденден, Ден на вљубените, божиќни подароци за семејства, љубовници, девојка, девојки, деца итн. Неонските светла се широко користени во спалната соба, детската соба , дневна соба, бар, забава, свадба, соба за игри, ноќен клуб, кафуле, продавница за малопродажба, клуб, банка, плоштад, ресторан, јавно место, изложбена соба, декорација на домот итн.

-1 1-XNUMX

-1 6-XNUMX

Брза детали

LED неонско светло, Знак на Земјата LED неон светло, неонско светло со знак за месечина, неонски знак за LED светло за кул куче

Лед неонски флекс карактеристики:
1. Млечно бела и боја на јакна дизајн
2. Површина на куполата, континуирано и еднообразно осветлување, без LED точка или темна точка.
3. Исклучително флексибилен
4. Опции за низок напон или напон на линија
5. Трајност, отпорни на удари, отпорни на временски услови, минимална излезна топлина (Безбедно на допир)
6.Лесно да се инсталира
7. Екстремно ниски трошоци за одржување

1). Строг систем за контрола на квалитетот:
Имаме влезна инспекција на суровини; за време на производството,
имаме процесна инспекција на секоја производна линија; кога ќе завршат производите,
имаме конечна инспекција за завршна обработка, пакување, изработка на нив.

2) Силна способност за истражување и развој:
Нашиот професионален дизајнер ви нуди најдобри совети, направете го вашиот LED неонски знак секогаш најдобар за вашиот пазар,
тоа ќе ви даде силен предност пред вашите конкуренти.
Нарачки за дизајн на ОЕМ и ОДМ за клиенти се добредојдени.

Испраќам барање

Жешки категории