сите категории
EN

Дома>Производи>LED неон светлина

-10 1-XNUMX
-10 2-XNUMX
-10 3-XNUMX
-10 4-XNUMX
-10 5-XNUMX
-10 6-XNUMX
Ултра-светол Екстра Џамбо Гитар Делфин LED неонски голем отворен знак - далечински управуван за рекламирање во продавницата за вашиот бизнис
Ултра-светол Екстра Џамбо Гитар Делфин LED неонски голем отворен знак - далечински управуван за рекламирање во продавницата за вашиот бизнис
Ултра-светол Екстра Џамбо Гитар Делфин LED неонски голем отворен знак - далечински управуван за рекламирање во продавницата за вашиот бизнис
Ултра-светол Екстра Џамбо Гитар Делфин LED неонски голем отворен знак - далечински управуван за рекламирање во продавницата за вашиот бизнис
Ултра-светол Екстра Џамбо Гитар Делфин LED неонски голем отворен знак - далечински управуван за рекламирање во продавницата за вашиот бизнис
Ултра-светол Екстра Џамбо Гитар Делфин LED неонски голем отворен знак - далечински управуван за рекламирање во продавницата за вашиот бизнис

Ултра-светол Екстра Џамбо Гитар Делфин LED неонски голем отворен знак - далечински управуван за рекламирање во продавницата за вашиот бизнис


Име на производот:

LED знак Неонско светло

Број на моделот:

ЕЛТ-Н-10

материјал:

КАКО табла + неонска лента

Потврдување:

CE, ROHS

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

Ноќно светло: Симпатична неонска виножито SIGN ноќно светло, е прекрасно решение за украсување на собата на вашето малечко. Прекрасна и модерна декоративна Led светилка. Додадете енергија на таа масичка за кревет со овој ЛЕД декор. Тој нуди топол светлосен амбиент за вашето место.
LED неон знакот е вистинска акрилна неонска светлина, а не led пластика. Неонско светло за ѕидно светло за ѕид, батерија или акрилик за осветлување напојуван од USB. Најнапредниот систем на електроди, мала потрошувачка на енергија и долг животен век. LED неонските знаци се со нисконапонски дизајн од 5V, затоа ве молиме не грижете се дека ќе се загрее, нема ризик од кршење на стаклото или истекување на штетни материи. Својот пат е во милиони семејства како декорација на ѕидови со неонски знаци, неонски ѕидни светла, неонска ламба и ноќно светло.
Неонско светло Изработено од флексибилни LED светла со ленти и акрилна задна плоча. Во споредба со заеднички неон светла, неговата пропустливост на светлината е исклучително силна, светлината е помека и униформа и има појасен ефект на далекувидост. Акрилниот неонски знак е отпорен на високи температури и издржлив. LED неонски знак се користи при низок напон и заштедува енергија, тој е многу тивок кога е осветлен и добар за спиење. Тоа е совршен подарок за деца.

Апликации:

Лед неонско светло Ѕидни светла Декор на ѕидови Неонски знак е идеално око за вашиот дом или забава и може да биде како роденден, Ден на вљубените, божиќни подароци за семејства, љубовници, девојка, девојки, деца итн. Неонските светла се широко користени во спалната соба, детската соба , дневна соба, бар, забава, свадба, соба за игри, ноќен клуб, кафуле, продавница за малопродажба, клуб, банка, плоштад, ресторан, јавно место, изложбена соба, декорација на домот итн.

-10 3-XNUMX

-10 5-XNUMX

-10 6-XNUMX

Брза детали

Гитар Лед потпишува Неон, Лед неон знаци, Ѕидни знаци Неонски, Ноќно светло Неонски знак, Неонски знак Лед светло, знак делфин Неон светла

Лед неонски флекс карактеристики:
1. Млечно бела и боја на јакна дизајн
2. Површина на куполата, континуирано и еднообразно осветлување, без LED точка или темна точка.
3. Исклучително флексибилен
4. Опции за низок напон или напон на линија
5. Трајност, отпорни на удари, отпорни на временски услови, минимална излезна топлина (Безбедно на допир)
6.Лесно да се инсталира
7. Екстремно ниски трошоци за одржување

1). Строг систем за контрола на квалитетот:
Имаме влезна инспекција на суровини; за време на производството,
имаме процесна инспекција на секоја производна линија; кога ќе завршат производите,
имаме конечна инспекција за завршна обработка, пакување, изработка на нив.

2) Силна способност за истражување и развој:
Нашиот професионален дизајнер ви нуди најдобри совети, направете го вашиот LED неонски знак секогаш најдобар за вашиот пазар,
тоа ќе ви даде силен предност пред вашите конкуренти.
Нарачки за дизајн на ОЕМ и ОДМ за клиенти се добредојдени.

Испраќам барање

Жешки категории