сите категории
EN

Дома>Производи>LED сончева светлина

750.4
750.1
750.2
750.3
Сончев панел со висок лумен IP65 Водоотпорна домашна лед сончева светлина PIR сензор за движење Надворешно соларно сигурносно ѕидно светло
Сончев панел со висок лумен IP65 Водоотпорна домашна лед сончева светлина PIR сензор за движење Надворешно соларно сигурносно ѕидно светло
Сончев панел со висок лумен IP65 Водоотпорна домашна лед сончева светлина PIR сензор за движење Надворешно соларно сигурносно ѕидно светло
Сончев панел со висок лумен IP65 Водоотпорна домашна лед сончева светлина PIR сензор за движење Надворешно соларно сигурносно ѕидно светло

Сончев панел со висок лумен IP65 Водоотпорна домашна лед сончева светлина PIR сензор за движење Надворешно соларно сигурносно ѕидно светло


Име на производот:LED сончева светлина
Број на моделот:ЕЛТ-С188
материјал:ABS + PC + стакло
Потврдување:CE, ROHS, EMC, IP65
Пакување Детали за:Внатрешна кутија + картонска кутија
Место на потекло:Кина
Испраќам барање
Опис

lУникатен дизајн и заштеда на енергија: Сончеви ѕидни светла со единствени и исклучителни модели. Овој прекрасен сјај е совршен за декорација на вашата патека, двор, градина, двор и пешачка патека. Соларни светла имаат соларни панели со висока конверзија за да обезбедат брзо полнење и долгорочно осветлување, заштеда на енергија и нула сметки за струја во текот на годината.

lНадградба на соларни панели и заштеда на енергија: Топлото бели лед соларни светла напојувани од соларна енергија се совршено украсно надворешно осветлување и не е потребна електрична енергија. Апсорбира сончева светлина за полнење, соларните градинарски светла наполнети со директна сончева светлина 8 часа можат да обезбедат 5 часа осветлување. Надворешните светла на соларна енергија автоматски се вклучуваат ноќе и се исклучуваат во зори

●IP65 Водоотпорни и отпорни на атмосферски влијанија: Нашите светла за пејзажни патеки направени со пластика прифатлива за животната средина и тело и опал или проѕирна сенка на компјутер со еднокристални силиконски панели 1W, обезбедувајќи подобра цврстина и стабилност и може ефикасно да спречи корозија и 'рѓа. Со водоотпорен рејтинг IP65, може да издржи секакви временски услови на отворено во различни сезони, не грижете се за изложување на светлината на дожд или снег.

lАвтоматско вклучување/исклучување и долгорочно осветлување: Надворешните соларни светла можат автоматски да се вклучат во самрак и да се исклучат во зори. Тие се вградени 3.7V 18650 Li-ion батерија. Потребни се само 8 часа за целосно полнење и обезбедува 5 часа работно време за да ги задоволи потребите за ноќно осветлување.

lЛесно инсталирај: The LED соларна светлина може да се инсталира со помош на завртки за проширување и завртки за самопреслушување.

Детали за производот

Апликации:

Овие светла за надворешни дворови може да се користат за патека, патека, двор, градина, цветни леи, пејзаж и тревник. Овие светла на тротоарите можат да го украсат вашиот дом поубав и потопол. (Забелешка: Сончевиот панел не треба да биде покриен со туѓи предмети при полнење, во спротивно тоа ќе предизвика соларната плоча да не се полни)

产品应用

Брза детали

Температура на боја (CCT): 6000K

Извор на светлина: LED

Напојување: Сончев панел

Влезен напон (V): 3.7V

Светлосен тек на светилка (lm): 200lm/850lm/1600lm

CRI (Ra>): 80

Материјал: ABS + PC

Батерија за полнење: 18650 Li-ion батерија

Гаранција (година): 2-години

Тип: на отворено соларни предводени сигурносно ѕидно светло

Примена: Пат/Градина/Парк/Плоштад/Улица/Патека

Контрола на квалитетот:

测试方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории