сите категории
EN

Дома>Производи>LED сончева светлина

-1 1-XNUMX
-1 2-XNUMX
-1 3-XNUMX
-1 4-XNUMX
Надворешен IP44 водоотпорен соларен сензор за движење LED светло со соларни панели тревнички светла за градинарски светла
Надворешен IP44 водоотпорен соларен сензор за движење LED светло со соларни панели тревнички светла за градинарски светла
Надворешен IP44 водоотпорен соларен сензор за движење LED светло со соларни панели тревнички светла за градинарски светла
Надворешен IP44 водоотпорен соларен сензор за движење LED светло со соларни панели тревнички светла за градинарски светла

Надворешен IP44 водоотпорен соларен сензор за движење LED светло со соларни панели тревнички светла за градинарски светла


Име на производот:

LED сончева светлина

Број на моделот:

ELT-S104 H89, ELT-S105 H29

материјал:

Тело од нерѓосувачки челик + опал или проѕирна сенка за компјутер Еднокристални силиконски панели 1.8 W

Потврдување:

CE, ROHS, EMC, IP44

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

Нов дизајн, ѕидна светилка Solar Garden, Вклучен LED модул, Со Спајк

lУникатен дизајн и заштеда на енергија: уникатни и исклучителни шаблони за соларни светла. Овој прекрасен сјај е совршен за декорација на вашата патека, двор, градина, двор и пешачка патека. Соларни светла имаат соларни панели со висока конверзија за да обезбедат брзо полнење и долгорочно осветлување, заштеда на енергија и нула сметки за струја во текот на годината.

lНадградете ги соларните панели и заштедата на енергија: топлите бели лед соларни светла напојувани од соларна енергија се совршено украсно надворешно осветлување и не е потребна електрична енергија. Апсорбирајте ја сончевата светлина за полнење, соларните градинарски светла наполнети со директна сончева светлина за 6 до 6 часа можат да обезбедат 6 до 8 часа осветлување. Надворешните светла на соларна енергија автоматски се вклучуваат ноќе и се исклучуваат во зори

●IP44 Водоотпорни и водоотпорни: Нашите светла за пејзажни патеки направени со тело од не'рѓосувачки челик прифатливо за животната средина и еднокристални силиконски панели со опал или чиста компјутерска сенка 1.8W, обезбедувајќи подобра цврстина и стабилност и може ефикасно да спречи корозија и 'рѓа. Со водоотпорен рејтинг IP44, може да издржи секакви временски услови на отворено во различни сезони, не грижете се за изложување на светлината на дожд или снег.

lАвтоматско вклучување/исклучување и долгорочно осветлување: надворешните соларни светла може автоматски да се вклучат во самрак и да се исклучат во зори. Тие се вградени 3.7V 18650 2200mAh Li-ion батерија. Потребни се само 4-6 часа за целосно полнење и обезбедува 6-8 часа работно време за да ги задоволи потребите за ноќно осветлување.

lЕдноставно инсталирање: Светла за соларни патеки на отворено, не се потребни дополнителни алатки за да се инсталираат овие светла за патеки со соларна енергија. Извлечете го долниот кол од цевката и инсталирајте го, брзо инсталирајте ги соларните светилки во градината со туркање во земја


1 图片

产品详情 副本

Апликации:
Овие светла за надворешни дворови може да се користат за патека, патека, двор, градина, цветни леи, пејзаж и тревник. Овие светла на тротоарите можат да го украсат вашиот дом поубав и потопол. (Забелешка: Сончевиот панел не треба да биде покриен со туѓи предмети при полнење, во спротивно тоа ќе предизвика соларната плоча да не се полни)

产品应用 副本

Брза детали
Температура на боја (CCT):3000K/4000K/6500K (топло бело)
Извор на светлина: ЛЕР
CRI (Ra>):80
Влезен напон (V):3.7V
Напојување:Соларната
Светлосен прилив на светилки (lm):20-600lm
Агол на зрак (°):120
Температура на работа (℃):-20°-/+50
Материјал за тело за ламби:Нерѓосувачки челик + пластика
Батерија за полнење:Li-Ion батерија
Гаранција (година):2-година
тип:надворешна градина соларни предводени Светла на тревникот
Услуга:OEM / ODM
Апликација:Пат / Градина / Парк / Плоштад / Улица / Патека

Режим на прекинувач за напојување AD за избор
Батерија од 3.7 V 2200 mAh и 36 LED диоди 6W 3000k/4000K/6500K температура на бојата

产品优势 副本

Контрола на квалитетот:

测试方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории