сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за маса

-5 1-XNUMX
-5 2-XNUMX
-5 3-XNUMX
-5 4-XNUMX
Електрична светилка за грижа за очи итна батерија на полнење 360 ° Флексибилна магнетна LED работна лампа со чувствителна контрола на допир 3 нивоа Осветленост
Електрична светилка за грижа за очи итна батерија на полнење 360 ° Флексибилна магнетна LED работна лампа со чувствителна контрола на допир 3 нивоа Осветленост
Електрична светилка за грижа за очи итна батерија на полнење 360 ° Флексибилна магнетна LED работна лампа со чувствителна контрола на допир 3 нивоа Осветленост
Електрична светилка за грижа за очи итна батерија на полнење 360 ° Флексибилна магнетна LED работна лампа со чувствителна контрола на допир 3 нивоа Осветленост

Електрична светилка за грижа за очи итна батерија на полнење 360 ° Флексибилна магнетна LED работна лампа со чувствителна контрола на допир 3 нивоа Осветленост


Име на производот:

Лед столна ламба, Лед светилка за работна маса

Број на моделот:

ELT-IF10

материјал:

Метал + ABS + компјутер

Потврдување:

CE, ROHS, IP20

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

lУдобна и приспособлива осветленост: Дизајнирана со три осветлености, која дава природна и нетреперлива светлина што нема да ги повреди или напрега вашите очи.

●360° Флексибилен магнетен топчест спој: дизајниран со универзално прилагодување на топчестиот зглоб, магнетното вшмукување на топката е лесно за инсталирање, издржливо и ротирачко за 360 степени на светлосната глава, полесно да се прилагоди насоката на осветлување на вашата работна површина по желба без груб звук.

lДизајн на основата со четири типа: столната светилка користи специјален дизајн на основата, кој може да биде тркалезна основа за светилка на работна маса, бесплатен клип за полицата за книги, рачна светилка или монтирање на ѕид.

lМодерен дизајн: Природно одговара на вашето биро, соба, дневна соба и канцеларија; ротирачка глава за светилка, изработена од издржлива пластика со SMD2835*12 парчиња, ладно и модерно светло за биро.

产品5-7 详情

产品5-8详情

-5 3-XNUMX

Апликации:

Осветлете го вашето расположение и прекрасниот живот со убава LED светилка за работна маса, која се грижи за очите!
Без разлика дали сакате да работите со силно и фокусирано осветлување или да се опуштите со топло и нежно светло во заднина, оваа светилка за работна маса која се затемнува никогаш не ве изневерува. Оваа светилка за читање емитува мека светлина без заслепување и треперење, вашите очи никогаш нема да се уморат. Идеален за долго време на употреба. Едноставниот стил го прави и добра декорација за вашата куќа или канцеларија, компактна и пренослива големина која нема да зазема многу простор. Совршен за студенти и канцелариски работници.

产品 5-5

产品 5-6

Брза детали
Влезен напон (V):DC 5V (со USB кабел)
Моќност:4W
Температура на бојата:2700K-6500K
извор на светлина:ЛЕР SMD2835
Боја:Бело / црно
Производ големина:120 * 370mm
Материјал за тело за ламби: Метал + ABS + компјутер
Капацитет на Li-ion батерија на полнење:1200mA
Контрола на светилка:Прекинувач на допир, 3 контрола на осветленоста
Гаранција (година):2-година
Температура на работа (℃): -10-45
Стил:мултифункционална столна ламба, магнетна столна светилка.
Апликација:Спална соба, канцеларија, соба

Три нивоа на осветленост го поставуваат нивото на осветленост најпогодно за вашите очи.
Фенерче пренослив и удобен. Позабавно да се открие.
Светло кое одговара на очите, LED без треперење го спречува напрегањето или болката на очите.
Модерната ламба покрај креветот, минималистичкиот дизајн е прекрасен додаток на вашиот ѕид.
Вградена литиумска батерија од 1200 mAh, целосно наполнета за 3 часа – функција до 15 часа на
најниско поставување.
Лесен за ракување и функција за меморија.
Аголна светилка, ротирана за 360° дозволувајте светлината да биде токму онаму каде што ви треба.

-5 2-XNUMX

Контрола на квалитетот:
1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории