сите категории
EN

Дома>Производи>LED светло за маса

-1 1-XNUMX
-1 2-XNUMX
-1 3-XNUMX
-1 4-XNUMX
Модерен едноставен дизајн притискајте на копче Флексибилна LED столна светилка со прекинувач за вклучување-исклучување за деца кои учат
Модерен едноставен дизајн притискајте на копче Флексибилна LED столна светилка со прекинувач за вклучување-исклучување за деца кои учат
Модерен едноставен дизајн притискајте на копче Флексибилна LED столна светилка со прекинувач за вклучување-исклучување за деца кои учат
Модерен едноставен дизајн притискајте на копче Флексибилна LED столна светилка со прекинувач за вклучување-исклучување за деца кои учат

Модерен едноставен дизајн притискајте на копче Флексибилна LED столна светилка со прекинувач за вклучување-исклучување за деца кои учат


Име на производот:

Лед столна ламба, Лед светилка за работна маса

Број на моделот:

ELT-IF18

материјал:

Глава: пластика
Столб: силиконска гума, железо
Основа: пластика со плоча за тежина

Потврдување:

CE, ROHS, EPR

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

●350° Флексибилен гуски врат: дизајниран со мек, издржлив и ротирачки врат за 350 степени, полесно да се приспособи насоката на осветлување на вашата работна површина по желба без груб звук.

lКруг дизајн: столната светилка користи специјален дизајн на прстен, светлината е порамномерна од цврстата, без вртоглавица, без сенка и мека светлина, така што вашите очи повеќе не се уморни, учат долго време.

lМодерен дизајн: Природно одговара на вашето биро, соба, дневна соба и канцеларија; ротирачка глава на светилка, изработена од издржлива пластика

产品1-4 副本

Апликации:

Осветлете го вашето расположение и прекрасниот живот со убава LED светилка за работна маса, која се грижи за очите!

Без разлика дали сакате да работите со силно и фокусирано осветлување или да се опуштите со топло и нежно светло во заднина, оваа светилка за работна маса која се затемнува никогаш не ве изневерува. Оваа светилка за читање емитува мека светлина без заслепување и треперење, вашите очи никогаш нема да се уморат. Идеален за долго време на употреба. Едноставниот стил го прави и добра декорација за вашата куќа или канцеларија, компактна и пренослива големина која нема да зазема многу простор. Совршен за студенти и канцелариски работници.

Брза детали
Влезен напон (V):AC 220V-240V 50Hz
Моќност:5.5W
извор на светлина:SMD LED
Лумен:300lm
Температура на бојата:3000k / 4000k / 6500k
Прекинувач:Вклучено исклучено
Производ големина:14x34 см
Боја:Бело/црно/розово/сино
Температура на работа (℃):-10-40
Гаранција (година):2-година
Апликација:Спална соба, канцеларија

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории