сите категории
EN

Дома>Производи>ЛЕР ѕид светлината

-3 2-XNUMX
-3 1-XNUMX
-3 3-XNUMX
-3 4-XNUMX
Модерен дизајн IP54 гранична wallидна светлина 350 степени нагоре надолу прилагодлива LED wallидна светлина за надворешна декорација
Модерен дизајн IP54 гранична wallидна светлина 350 степени нагоре надолу прилагодлива LED wallидна светлина за надворешна декорација
Модерен дизајн IP54 гранична wallидна светлина 350 степени нагоре надолу прилагодлива LED wallидна светлина за надворешна декорација
Модерен дизајн IP54 гранична wallидна светлина 350 степени нагоре надолу прилагодлива LED wallидна светлина за надворешна декорација

Модерен дизајн IP54 гранична wallидна светлина 350 степени нагоре надолу прилагодлива LED wallидна светлина за надворешна декорација


Име на производот:

ЛЕР ѕид светлината

Број на моделот:

ELT-W104, ELT-W105

материјал:

Алуминиум + компјутер

Потврдување:

CE, ROHS, ERP, IP54

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

● Модерен дизајн: Висококвалитетна алуминиумска легура со компјутерска обвивка, стилски и едноставен стилски дизајн, лесно може да се совпадне со други украси, во согласност со современата естетика.

● ЛЕД заштеда на енергија и издржлива: Напон: AC 220V-240V. Големина: 200 x 110x58 mm. Висококвалитетни LED чипови.

● Погоден за надворешна употреба: IP54 дизајн, водоотпорен и отпорен на прашина, лесно може да се справи со сите видови обични временски услови.

● Висок квалитет и услуга: CE, ROHS, ERP, IP54 и 2 години гаранција. Без оглед на проблемите со оваа надворешна светлина, ве молиме не двоумете се да контактирате со нашата служба за корисници, ние ќе го решиме што е можно поскоро.

3 描述 1

3 描述 2

Апликации:

Широка употреба: Совршено во надворешни и внатрешни простории за хотели, стоковни куќи, дворови, влезови, тремови, земја, градина, патека, квадрат, wallид на скали, спална соба, дневна соба, канцеларија.

-3 4-XNUMX

-3 3-XNUMX

Брза детали
Температура на боја (CCT): 2700K-6500K
Извор на светлина:SMD LED
CRI (Ra>):80
Стил:

Модерна LED светлина за монтирање на Wallид

Влезен напон (V):

220V-240V 50Hz

wattage:6W / 12W
Лумен на светилка:320lm / 640lm
IP рејтинг:IP54
материјал:

Алуминиумско тело од леано + абажур за компјутер

Гаранција (година):2-година
Работна температура (° C):-20 ° C- +45 ° C 
Апликација:Дома / Хотел / Дневна соба / Балкон / Двор / коридор

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории