сите категории
EN

Дома>Производи>ЛЕР ѕид светлината

-5 1-XNUMX
-5 2-XNUMX
Нов стил на отворено Лед Wallид Dieид со калапи Алуминиум Wallид Површински монтиран тела 3W, 6W Предводена Wallидна светилка за на отворено
Нов стил на отворено Лед Wallид Dieид со калапи Алуминиум Wallид Површински монтиран тела 3W, 6W Предводена Wallидна светилка за на отворено

Нов стил на отворено Лед Wallид Dieид со калапи Алуминиум Wallид Површински монтиран тела 3W, 6W Предводена Wallидна светилка за на отворено


Име на производот:

ЛЕР ѕид светлината

Број на моделот:

ELT-W113, ELT-W114

материјал:

Дифузор од алуминиум + проѕирно стакло

Потврдување:

CE, ROHS, ERP, IP54

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

lМодерен дизајн: висококвалитетна алуминиумска легура излеана со стаклена покривка, стилски и едноставен стилски дизајн, лесно може да се усогласи со други украси, во согласност со современата естетика.

lLED заштеда на енергија и издржливост: напон: AC 200V-240V. Големина: 78 x 50x155 mm. Висококвалитетни LED чипови.

● Погоден за надворешна употреба: IP54 дизајн, водоотпорен и отпорен на прашина, лесно може да се справи со сите видови обични временски услови.

● Висок квалитет и услуга: CE, ROHS, ERP, IP54 сертификат и 2 години гаранција. Без оглед на проблемите со ова светло на отворено, ве молиме не двоумете се да контактирате со нашата служба за клиенти, ние ќе го средиме што е можно поскоро.

-5 1-XNUMX

-5 2-XNUMX

Апликации:

Широка употреба: Совршено во надворешни и внатрешни простории за хотели, стоковни куќи, дворови, влезови, тремови, земја, градина, патека, квадрат, wallид на скали, бања, спална соба, дневна соба, канцеларија.

产品 5-3

Брза детали

Температура на боја (CCT): 2700K-6500K
Извор на светлина:ЛЕР
CRI (Ra>):80
Стил:

Модерни Wallидни светилки

Влезен напон (V):

200V-240V 50Hz

wattage:3W / 6W
Лумен на светилка:120lm / 270lm
IP рејтинг:IP54
материјал:

Тело од алуминиумско лиење + проѕирно стакло

Гаранција (година):2-година
Работна температура (° C):-20 ° C- +45 ° C 
Апликација:Дома / Хотел / Дневна соба / Балкон / Двор / коридор

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории