сите категории
EN

Дома>Производи>ЛЕР ѕид светлината

-4 1-XNUMX
-4 2-XNUMX
-4 4-XNUMX
产品 4-3
Надворешен wallид монтиран Горе надолу предводена светлина IP54 водоотпорна квадратна doubleидна осветлување со двојна страна
Надворешен wallид монтиран Горе надолу предводена светлина IP54 водоотпорна квадратна doubleидна осветлување со двојна страна
Надворешен wallид монтиран Горе надолу предводена светлина IP54 водоотпорна квадратна doubleидна осветлување со двојна страна
Надворешен wallид монтиран Горе надолу предводена светлина IP54 водоотпорна квадратна doubleидна осветлување со двојна страна

Надворешен wallид монтиран Горе надолу предводена светлина IP54 водоотпорна квадратна doubleидна осветлување со двојна страна


Име на производот:

ЛЕР ѕид светлината

Број на моделот:

ELT-W106, ELT-W107

материјал:

Алуминиум + PMMC

Потврдување:

CE, ROHS, ERP, IP54

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

● Модерен дизајн: Висококвалитетна алуминиумска легура со капак PMMC, стилски и едноставен стилски дизајн, лесно може да се совпадне со други украси, во согласност со современата естетика.

● ЛЕД заштеда на енергија и издржлива: Напон: AC 220V-240V. Големина: 113 x 98x151мм. Висококвалитетни LED чипови.

● Погоден за надворешна употреба: IP54 дизајн, водоотпорен и отпорен на прашина, лесно може да се справи со сите видови обични временски услови.

● Висок квалитет и услуга: CE, ROHS, ERP, IP54 сертификат и 2 години гаранција. Без оглед на проблемите со ова светло на отворено, ве молиме не двоумете се да контактирате со нашата служба за клиенти, ние ќе го средиме што е можно поскоро.

4 描述 1

4 描述 2

Апликации:

Широка употреба: Совршено во надворешни и внатрешни простории за хотели, стоковни куќи, дворови, влезови, тремови, земја, градина, патека, квадрат, wallид на скали, бања, спална соба, дневна соба, канцеларија.

产品 4-3

-4 4-XNUMX

Брза детали
Температура на боја (CCT): 2700K-6500K
Извор на светлина:SMD LED
CRI (Ra>):80
Стил:Модерна LED горе и долу светлина
Влезен напон (V):AC 220-240V 50Hz
wattage:6W / 12W
Лумен на светилка:320lm / 640lm
IP рејтинг:IP54
материјал:Алуминиумско тело од леано + PMMC абажур
Гаранција (година):2-година
Работна температура (° C):-20 ° C- +45 ° C 
Апликација:Дома / Хотел / Дневна соба / Балкон / Двор / коридор

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории