сите категории
EN

Дома>Производи>ЛЕР ѕид светлината

-2 1-XNUMX
-2 2-XNUMX
-2 3-XNUMX
-2 4-XNUMX
Плус 13W Модерна LED Wallидна светлина на отворен трем Светлина Водоотпорна и отпорна на прашина Светлосни тела Алуминиум 3000K Upидна светилка горе и долу за внатрешна и надворешна употреба Градинарски двор
Плус 13W Модерна LED Wallидна светлина на отворен трем Светлина Водоотпорна и отпорна на прашина Светлосни тела Алуминиум 3000K Upидна светилка горе и долу за внатрешна и надворешна употреба Градинарски двор
Плус 13W Модерна LED Wallидна светлина на отворен трем Светлина Водоотпорна и отпорна на прашина Светлосни тела Алуминиум 3000K Upидна светилка горе и долу за внатрешна и надворешна употреба Градинарски двор
Плус 13W Модерна LED Wallидна светлина на отворен трем Светлина Водоотпорна и отпорна на прашина Светлосни тела Алуминиум 3000K Upидна светилка горе и долу за внатрешна и надворешна употреба Градинарски двор

Плус 13W Модерна LED Wallидна светлина на отворен трем Светлина Водоотпорна и отпорна на прашина Светлосни тела Алуминиум 3000K Upидна светилка горе и долу за внатрешна и надворешна употреба Градинарски двор


Име на производот:

ЛЕР ѕид светлината

Број на моделот:

ELT-W136

материјал:

Алуминиум + компјутер

Потврдување:

CE, ROHS, ERP, IP65

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

● Модерен дизајн: Висококвалитетна алуминиумска легура со компјутерска обвивка, стилски и едноставен стилски дизајн, лесно може да се совпадне со други украси, во согласност со современата естетика.

● LED заштеда на енергија и издржлива: Напон: AC85V-277V Големина: L 248 x W117 x H 70mm. Висококвалитетни LED чипови.

● Погоден за надворешна употреба: IP65 дизајн, водоотпорен и отпорен на прашина, лесно може да се справи со сите видови обични временски услови.

● Висок квалитет и услуга: CE, ROHS, ERP, IP65 сертификат и 3 години гаранција. Без оглед на проблемите со ова светло на отворено, ве молиме не двоумете се да контактирате со нашата служба за клиенти, ние ќе го средиме што е можно поскоро.

-2 1-XNUMX

Апликации:

Широка употреба: Совршено во надворешни и внатрешни простории за хотели, стоковни куќи, дворови, влезови, тремови, земја, градина, патека, квадрат, wallид на скали, бања, спална соба, дневна соба, канцеларија.

产品 2-5

Брза детали
Температура на боја (CCT): 2700K-6500K
Извор на светлина:ЛЕР
CRI (Ra>):80
Стил:

Модерни Wallидни светилки

Влезен напон (V):

AC85 ~ 277V 50Hz

wattage:13W
Лумен на светилка:1200lm
IP рејтинг:IP65
материјал:

Алуминиум + компјутер абажур против УВ

Гаранција (година):3-година
Работна температура (° C):-20 ° C- +45 ° C 
Апликација:Дома / Хотел / Дневна соба / Балкон / Двор / коридор

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории