сите категории
EN

Дома>Производи>ЛЕР ѕид светлината

-6 1-XNUMX
-6 2-XNUMX
-6 3-XNUMX
-6 4-XNUMX
-6 5-XNUMX
Едноставен стил Лед Wallид светилка алуминиумски хотел дома скали IP54 6W предводена wallидна светлина
Едноставен стил Лед Wallид светилка алуминиумски хотел дома скали IP54 6W предводена wallидна светлина
Едноставен стил Лед Wallид светилка алуминиумски хотел дома скали IP54 6W предводена wallидна светлина
Едноставен стил Лед Wallид светилка алуминиумски хотел дома скали IP54 6W предводена wallидна светлина
Едноставен стил Лед Wallид светилка алуминиумски хотел дома скали IP54 6W предводена wallидна светлина

Едноставен стил Лед Wallид светилка алуминиумски хотел дома скали IP54 6W предводена wallидна светлина


Име на производот:

ЛЕР ѕид светлината

Број на моделот:

ELT-W110/W111/W112

материјал:

Дифузор од алуминиум + проѕирно стакло

Потврдување:

CE, ROHS, ERP, IP54

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

lМодерен дизајн: висококвалитетна алуминиумска легура излеана со стаклена покривка, стилски и едноставен стилски дизајн, лесно може да се усогласи со други украси, во согласност со современата естетика.

lLED заштеда на енергија и издржливост: напон: AC 200V-240V. Големина: 160x156x55 mm. Висококвалитетни LED чипови.

● Погоден за надворешна употреба: IP54 дизајн, водоотпорен и отпорен на прашина, лесно може да се справи со сите видови обични временски услови.

● Висок квалитет и услуга: CE, ROHS, ERP, IP54 сертификат и 2 години гаранција. Без оглед на проблемите со ова светло на отворено, ве молиме не двоумете се да контактирате со нашата служба за клиенти, ние ќе го средиме што е можно поскоро.

-6 4-XNUMX

-6 5-XNUMX

Апликации:

Широка употреба: Совршено во надворешни и внатрешни простории за хотели, стоковни куќи, дворови, врати, тремови, градина, квадрат, wallид на скали, спална соба, дневна соба, канцеларија.

Брза детали

Температура на боја (CCT): 2700K-6500K
Извор на светлина:ЛЕР
CRI (Ra>):80
Стил:

модерни предводена од wallидно светло

Влезен напон (V):

200V-240V 50Hz

wattage:6w
Лумен на светилка:238lm
IP рејтинг:IP54
материјал:

Тело од алуминиумско лиење + проѕирно стакло

Гаранција (година):2-година
Работна температура (° C):-20 ° C- +45 ° C 
Апликација:Дома / Хотел / Дневна соба / Балкон / Двор / коридор

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории