сите категории
EN

Дома>Производи>ЛЕР ѕид светлината

-7 1-XNUMX
-7 2-XNUMX
-7 3-XNUMX
-7 4-XNUMX
На големо топло светло градина водоотпорна нагоре и надолу светлина надворешна декорација wallидна светилка LED wallидна светлина
На големо топло светло градина водоотпорна нагоре и надолу светлина надворешна декорација wallидна светилка LED wallидна светлина
На големо топло светло градина водоотпорна нагоре и надолу светлина надворешна декорација wallидна светилка LED wallидна светлина
На големо топло светло градина водоотпорна нагоре и надолу светлина надворешна декорација wallидна светилка LED wallидна светлина

На големо топло светло градина водоотпорна нагоре и надолу светлина надворешна декорација wallидна светилка LED wallидна светлина


Име на производот:

ЛЕР ѕид светлината

Број на моделот:

ELT-W108, ELT-W109

материјал:

Алуминиум + PMMC

Потврдување:

CE, ROHS, ERP, IP54

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

● Модерен дизајн: Висококвалитетна алуминиумска легура со капак PMMC, стилски и едноставен стилски дизајн, лесно може да се совпадне со други украси, во согласност со современата естетика.

● ЛЕД заштеда на енергија и издржлива: Напон: AC 200V-240V. Големина: 120 x 75x70мм. Висококвалитетни LED чипови.

● Погоден за надворешна употреба: IP54 дизајн, водоотпорен и отпорен на прашина, лесно може да се справи со сите видови обични временски услови.

● Висок квалитет и услуга: CE, ROHS, ERP, IP54 сертификат и 2 години гаранција. Без оглед на проблемите со ова светло на отворено, ве молиме не двоумете се да контактирате со нашата служба за клиенти, ние ќе го средиме што е можно поскоро.

-7 4-XNUMX

Апликации:

Широка употреба: Совршено во надворешни и внатрешни простории за хотели, стоковни куќи, дворови, влезови, тремови, земја, градина, патека, квадрат, wallид на скали, бања, спална соба, дневна соба, канцеларија.

-7 3-XNUMX

Брза детали

Температура на боја (CCT): 2700K-6500K
Извор на светлина:ЛЕР
CRI (Ra>):80
Стил:

модерни предводена од wallидно светло

Влезен напон (V):

200V-240V 50Hz

wattage:4W / 8W
Лумен на светилка:240lm / 480lm
IP рејтинг:IP54
материјал:

Die-cast aluminum body + PMMC

Гаранција (година):2-година
Работна температура (° C):-20 ° C- +45 ° C 
Апликација:Дома / Хотел / Дневна соба / Балкон / Двор / коридор

Контрола на квалитетот:

1 方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории