сите категории
EN

Дома>Производи>Преносна електрана

产品-1
产品-2
产品-3
产品-4
产品-5
产品-6
Ново енергетско соларно 12v електрично 300/500 вати Преносна батерија Преносна електрана
Ново енергетско соларно 12v електрично 300/500 вати Преносна батерија Преносна електрана
Ново енергетско соларно 12v електрично 300/500 вати Преносна батерија Преносна електрана
Ново енергетско соларно 12v електрично 300/500 вати Преносна батерија Преносна електрана
Ново енергетско соларно 12v електрично 300/500 вати Преносна батерија Преносна електрана
Ново енергетско соларно 12v електрично 300/500 вати Преносна батерија Преносна електрана

Ново енергетско соларно 12v електрично 300/500 вати Преносна батерија Преносна електрана


Име на производот:Преносна електрана
Број на моделот:ELT-PS300 ELT-PS500
материјал:ABS + Огноотпорен компјутер;
Потврдување:CE, ETL
Пакување Детали за:Внатрешна кутија + картонска кутија
Место на потекло:Кина
Испраќам барање
Опис

Пренослив соларен генератор за систем за складирање енергија Решение за снабдување со многу активности дома, на отворено и во итни случаи.

Го прави вашето кампување, планинарење и други мобилни активности поудобно. Во итен случај, може да обезбеди резервна енергија.

Неименувано-1
产品-详情图2

Апликации:

Домашно резервно напојување за итни случаи, патување на отворено, помош при итни катастрофи, теренска работа и други апликации.

产品-应用图1

产品-应用图2

Брза детали

Вкупна моќност: 300W; Номинален капацитет: 320Wh;

Капацитет на батеријата: 12.8 V, 25000 mAh, батерија LiFePO4 од класа A;

Влез: DC10.8-23.5V/3A (60WMax);

Излез на наизменична струја: 110 или 220 V ~ 60 Hz, 300 W (бранова форма: чист синусен бран);

USB-A Output:5V/3A,9V/2A,12V/1.5A(18WMax);

Type-C1 output:5V/3A,9V/3A,12V/2.5A,15V/2A,20V/1.5A(30W Max);

Тип-C2 Влез и излез: 5V/9V/12V/15V/20V/3A (60W Max);

Излез на запалка: 12V/10A (макс 120W);

2XDC излез: 12V10A(120W макс);

USB излез: QC3.0/ AFC/FCP/18W;

Тип-C2 Влез и излез: PD60W;

Екран: LCD дисплеј;

LED светло: осветлување + SOS (задно светло);

Време на полнење: 5-6 часа;

Материјал на школка: ABS + Огноотпорен компјутер;

Приклучок: ЕУ/САД/CA/JP/AU/CN Изборен приклучок;

Големина на производот: 240*185*138мм;

Големина на пакување: 271*216*218мм,

GW: 3.9 KG;

Испраќам барање

Жешки категории